Płyn pielęgnacyjny dla alergików

Alergicy noszący soczewki kontaktowe to duża grupa osób z wadą wzroku, przed którą każdej wiosny stoi nie lada wyzwanie. Jak sobie z nią radzić i odczuwać komfort?

Najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie wziewne mających wadę wzroku, są soczewki jednodniowe. Pomagają one zaoszczędzić czas oraz zachować maksymalną higienę oraz komfort. Codziennie na oczach mamy świeżą parę soczewek, a to eliminacja nadmiernego gromadzenia osadów białkowych a także alergenów czy zanieczyszczeń, które mogą powodować dyskomfort.

Jeśli jednak z jakiś przyczyn nie chcemy bądź nie możemy pozwolić sobie na soczewki jednodniowe, powinniśmy do swoich soczewek wielokrotnego użytku (miesięcznych lub dwutygodniowych), dopasować najlepszy płyn pielęgnacyjny.

Płyny bez konserwantów

Najlepszym rozwiązaniem okażą się płyny do czyszczenia soczewek pozbawione konserwantów oraz płyny o działaniu oksydacyjnym, czyli takim, które działa z większą skutecznością w usuwaniu osadów białkowych w odróżnieniu do tradycyjnych płynów pielęgnacyjnych. Przykładem takiego płynu jest m.in. AOSEPT® PLUS od Alcona, który pomaga pozbyć się alergenów i zanieczyszczeń soczewek z dużą efektywnością.

AOSept® PLUS

Dzieje się tak, dzięki stworzeniu płynu na bazie nadtlenku wodoru (wody utlenionej). Minimalne stężenie wody utlenionej zawarte w płynie pielęgnacyjny AOSEPT® PLUS prowadzi do utlenienia błony komórkowej drobnoustrojów usuwając je. W kolejnym kroku sama woda utleniona ulega neutralizacji (czyli rozłożeniu na wodę i tlen) dzięki platynowemu dyskowi (umieszczonego pod koszyczkiem z soczewkami). Proces ten zauważalny jest w postaci uwalniających się pęcherzyków tlenu, którego nadmiar uwalnia się przez otwór w wieczku pojemnika. Proces dezynfekcji i neutralizacji trwa minimum 6 godzin czyste lub całą noc. Po tym czasie możesz założyć świeże soczewki na oczy.

Tak czyszczone soczewki kontaktowe sprawią, że nawet alergik będzie odczuwał komfort i zadowolenie ze swoich soczewek przez długie godziny wiosną i latem, kiedy alergeny najbardziej dają się we znaki, a pomimo tego bardzo pragniemy cieszyć się piękną pogodą.

Nie daj się alergii, postaw na soczewki kontaktowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *